צור קשר


לפגישת היכרות
נצלצל אליך
לא הרווחת
פגיעה בדרך המשכורת

המבוטח עבד שנים רבות כמציל בחוף הים. מידי חודש קיבל אישור להעדר מעבודתו למשך חצי שעה כדי למשוך את משכורתו מהבנק.
באחד הימים ארע אסון. בדרכו מעבודתו אל הבנק, כדי למשוך את משכורתו, נפגע אנושות בתאונת דרכים. כחודש לאחר התאונה הלך לעולמו.
אלמנתו פנתה אל המוסד לביטוח לאומי בבקשה לקבל גמלת תלויים לנפגע עבודה. בקשתה נדחתה. האלמנה פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה שם דנה השופטת עפרה ורבנר בפרשנות סעיף 80 לחוק הביטוח הלאומי הקובע מפורשות כי "רואים תאונה כתאונת עבודה אף אם אירעה למבוטח תוך כדי נסיעתו למקום שבו משתלם שכרו ועקב נסיעתו".

                                                          חיים קליר וצוות המשרד

פגיעה בדרך למשיכת המשכורת

 

בשבועות האחרונים מתנהל ויכוח לגבי הצעת הממשלה לסגור את בתי הדין לעבודה.

משרדנו לא עוסק בדיני עבודה. לפיכך לא נוכל לקבוע עמדה בסוגיה זו, על סמך ניסיוננו בתחום יחסי משפט העבודה.

אולם נוכל לומר בוודאות, על סמך ניסיוננו, משך למעלה משלושים שנה, בתחום הביטוח הסוציאלי:  מבוטחי הביטוח הלאומי ישחררו אנחת רווחה, אם בתי הדין לעבודה ייסגרו.

אכן, גם בבתי המשפט האזרחיים, דרכם של המבוטחים לא סוגה בשושנים. אולם היא כאין וכאפס לעומת דרך הייסורים שהם עוברים בבתי הדין לעבודה.

לא בכדי, כל אימת שמבוטח בקרן פנסיה מגיש תביעה בבית משפט אזרחי, ממהרת חברת הביטוח המנהלת את קרן הפנסיה להגיש בקשה להעביר את תביעתו לבית הדין לעבודה. חברות הביטוח יודעות איפה הסיכויים שלהן לטחון את המבוטח טובים יותר.

40 שנה שימש דן כהן מציל בחוף הים בחיפה. מידי יום ביומו, משך 7 ימים בשבוע, ללא הפסקות, ללא חופשות, התייצב כהן בסוכת המציל, משעות הבוקר המוקדמות עד שעות הערב המאוחרות.

כהן היה אדם פשוט. הוא לא ידע להתנהל עם בנקים. לא ידע קרוא וכתוב. מעולם לא החזיק פנקס שיקים. בוודאי לא כרטיס אשראי. לכן ביקש כי משכורתו תשולם לו במזומן.

אין בעיה, השיבו לו בעירייה ואפשרו לו למשוך את משכורתו במזומן בקופת העירייה.

אולם, לפני כעשרים שנה, החליטה עיריית חיפה לשלם את משכורות עובדיה רק דרך חשבון בנק. נבוך, סיפר כהן לאחראי עליו, כי אין לו חשבון בנק.

תפתח חשבון בבנק, הציע לו האחראי. כשתגיע המשכורת, תיגש לבנק ותפדה את המשכורת במזומן.

אלא שהדבר לא היה כל כך פשוט. מוקדם בבוקר, כאשר כהן החל את משמרתו, הבנק עדיין לא נפתח. בשעות הערב המאוחרות, כאשר סיים את משמרתו, הבנק כבר סגר את שעריו.

האחראי על כהן מצא פתרון: ביום תשלום המשכורת, הובא מחליף שאפשר לכהן לעזוב את סוכת המציל באמצע היום, לנסוע אל הבנק, למשוך את משכורתו במזומן ולחזור אל סוכת המציל.

כל ההיעדרות לא נמשכה יותר מחצי שעה. עם הכסף המזומן התנהל כהן משך כל החודש.

הדברים נמשכו כך משך שנים רבות, עד שבאחד הימים ארע אסון. בדרכו אל הבנק, בעודו במגרש החניה הסמוך לחוף, פגעה מכונית בקטנוע עליו היה רכוב כהן. כהן נפצע קשה, הובהל לבית החולים רמב"ם ואושפז במחלקה לטיפול נמרץ. כל ניסיונות הרופאים להציל את חייו לא הועילו. כחודש לאחר התאונה, הלך כהן לעולמו.

אלמנתו של כהן, ברטה, פנתה אל המוסד לביטוח לאומי וביקשה לקבל גמלת תלויים בנפגע עבודה.

מה פתאום, השיבו פקידי המוסד, בעלך בכלל לא נפגע בעבודה.

אבל, טענה האלמנה, בסעיף 80 לחוק הביטוח הלאומי, כתוב במפורש: "רואים תאונה כתאונת עבודה אף אם אירעה למבוטח תוך כדי נסיעתו למקום שבו משתלם שכרו ועקב נסיעתו".

כך כתוב, השיבו פקידי המוסד. ואכן המנוח היה בדרכו למשוך את משכורתו במזומן מהבנק. אבל עורכי הדין במחלקה המשפטית שלנו מפרשים את החוק אחרת. לדעתם, בנק אינו "מקום בו משתלם השכר", גם אם המעביד לא מוכן לשלם את השכר אלא באמצעות הבנק.

בלית ברירה, נאלצה האלמנה לפנות לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה.

את עורכי הדין מהמחלקה המשפטית של הביטוח הלאומי אני יכולה להבין, אמרה האלמנה בינה לבינה, תפקידם לייצג את האינטרסים של המוסד בו הם עובדים. אבל בבית הדין יושבים שופטים. הם בוודאי יחילו את החוק כפשוטו.

אולם בהגיעה לדיון, גילתה האלמנה כי מי שמונתה לדון בעניינה, השופטת עפרה  ורבנר, היא... יוצאת המחלקה המשפטית של הביטוח הלאומי.

אל תדאגי, הרגיעו את האלמנה, מדובר בשופטת מקצועית.

אבל, הקשתה האלמנה, האם היא תדע להתעלות מעל למדיניות המחלקה המשפטית בה עבדה משך שנים.

בוודאי, שוב הרגיעו אותה. לשופטים בארצנו יש מודעות עצמית מושלמת. הנה, בספרו "שיקול דעת שיפוטי" מאזכר פרופסור אהרון ברק, נשיא בית המשפט העליון לשעבר, את המלצתו של השופט האמריקאי פרנק כי ראוי להם לשופטים האמריקאים שיעברו פסיכואנליזה כדי להגביר את מודעותם העצמית לצורך הכרעה נטולת פניות. השופט ברק ממהר להבהיר כי שופטי ישראל פטורים מהמלצה זו. הם אינם זקוקים לתהליך של הגברת מודעותם העצמית.

אלמלא עבודתו של בעלי כמציל בחוף הים, טענה האלמנה בפני השופטת ורבנר, הוא לא היה נקלע לתאונת הדרכים במקום בו ארעה.

את מתכוונת ל"מבחן האלמלא", ענתה לה השופטת, אבל זה אינו מבחן אשר על פיו, כשלעצמו ניתן לקבוע, כי המדובר בתאונת עבודה. השאלה שיש לשאול היא אם המעביד קבע עבור בעלך את "המקום והמועד לקבלת המשכורת".

הוא בוודאי קבע, השיבה האלמנה, בעלי לא ידע להתנהל עם בנקים. לכן הוא ביקש לקבל את משכורתו במזומן והמעבידה, עיריית חיפה, קבעה כי הוא לא יוכל לקבל את משכורתו במזומן אלא רק בסניף הבנק שלו. לכן בעלי נאלץ לנסוע בתחילת כל חודש אל הבנק ולמשוך את משכורתו במזומן.  

את צריכה להבין, הסבירה השופטת לאלמנה, המעביד יוצא ידי חובתו, כאשר הוא מפקיד את המשכורת בחשבון הבנק של העובד. מכאן ואילך, כל פעולה שמבצע העובד בחשבון הבנק, לרבות הוצאת המשכורת, אינן פעולות שנעשות לצורכי המעביד ואינן פעולות שניתן לומר לגביהן שהן פעולות נלוות, במידה סבירה, לעבודה.

אבל שמעתי כי במדינת ניו יורק, עובד הנפגע בדרכו לפדות את שיק המשכורת ולקבל תמורתו במזומן נחשב כנפגע בעבודה.

זה נכון, השיבה השופטת, אבל לעומת זאת בקליפורניה, כאשר העובד נפגע בדרך לפדות את שיק המשכורת, פוסקים שאין מדובר בפגיעה בעבודה.

בקיצור, בסופו של דיון, השופטת דחתה מכל וכול את תביעת האלמנה, תוך שהשופטת מעידה על עצמה, כי היא דוחה את תביעת האלמנה לא משום שהיא מטילה ספק כלשהו באמינותה, אלא בשל "הפרשנות המשפטית שיש לתת לחוק".

ומה גרם לשופטת לקבל דווקא את הפרשנות של מדינת קליפורניה? אולי משום שמזג האוויר בה דומה יותר לזה של ארצנו. אם כי אולי היה כדאי לאמץ את הפסיקה במדינת ניו יורק שרבים משופטיה ותושביה יהודים.

הערה: בתיק זה הוגש ערעור

                         

1983-2013© חיים קליר ושות'  http://www.kalir.co.il                       


4.2.13מסמך 998 

חדשות

עצור
יעוץ פנסיוני
הגדרת החוק: ל"ייעוץ פנסיוני"- מאפשרת לך ביטול הפסדים במאות אלפי שקלים, צלצל עכשיו וקבל אחריות לרווח מימימלי של 118,000 ש"ח בבדיקת תשלומים לחברות ביטוח וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
תודה
שלום, אני מאוד מרוצה מהשירות שניתן לי, השירות היה אדיב , הדוח היה מובן ומסודר. לכל שאלה יש מענה. כמובן אשמח ואמליץ לכל מי שאני מכירה לפנות אליכם. תודה כ. לוי
תודה
היה מעולה.... אנחנו ממשיכים להמליץ לסובבים אותנו על חשיבות הבדיקה הפנסיונית/ביטוחית, המקצועיות והשירות שלכם.בברכה,טובה ותמיר
א.ה מכפר סבא
כתוצאה מהפחתת עלויות הרווחתי 246,000 ש"ח וגם משפחתי מבוטחת כהלכה
סיפורים מהחיים-וייעוץ פנסיוני
שלומית ביטחה את עצמה על אובדן כושר בסך של 14,000 ₪ לחודש, ולצורך כך שילמה תמורת כמה פוליסות לכמה חברות ביטוח. מניתוח הביטוח שלה עלה כי על פי חוק היא ממילא לא תהיה זכאית ליותר מ–4,700 שקלים לחודש, בשל גובה המשכורת שלה. את כל יתר ההפרשים המיותרים היא שילמה סתם!
( כ- 275 ₪ מיותרים לחודש שערכם במידה והיתה חוסכת אותם כ- 130,000 ₪ !!! )
א.מ. ממושב במרכז
התאמת הכיסויים לצרכים וטיפול בכספי החסכון הניבו למשפחתי רווח של 496,000 ש"ח,תודה.
ב.ע מישוב במרכז
418,000 ש"ח היוו רווח ראוי להשקעה של 5330 ש"ח ושעתיים וחצי .
ב.י מחיפה
היום ברור לנו שהשקעה של 1650 שח בייעוץ ביטוחי בריאות וסיעוד היתה כדאית ביותר, בעיקר לנוכח העובדה שאנו מבוטחים היום הלכה וגם חסכנו 92,000 שח בפרמיות מיותרות לאורך השנים.
א. י מנתניה
לדני היקר! בזכותכך ובזכות עיקשותך ויושרך,ניצלנו מחרפה..כשפנינו אליך כשבועיים לפני הפציעה בתאונה, ברוך השם שבזכותך לא נזקקנו לאיש ,המשך בשליחות זו.
מעיין.ש.
לצוות פורשור מומחים שלום רב! אני יותר משמחה על ההזדמנות להעניק לכם משוב על השירות הקשוב, האכפתי, האדיב, הסבלני, הזמין והמקצועי של צוותכם! השhרותיות שלכם מורגשת בכל פניה, אשר תמיד נענית במהרה ובמלוא ההתייחסות. תודתי והערכתי נתונה, כמובן, לכלל הצוות העושה "מאחורי הקלעים". אני אכן מרגישה שבזכותכם למדתי דבר או שניים על תחום הביטוח והפנסיה, ואף מוצאת את עצמי פוצה פה די בביטחון בשיחות אליהן אני נקלעת בתחום - כשתמיד אני מיידעת אודותיכם, מפרגנת לכם על השירות ומברכת על השקט הכלכלי-ביטוחי שיש לי בזכותכם. מייעוץ לייעוץ הדברים אכן נראים לי מובנים ופשוטים יותר! אני גם מנסה לשכנע לא מעט ממכריי ובני משפחתי לפנות אליכם...
סיפור מהחיים 3
אריק קנה ביטוח חיים למקרה מוות מתוך דאגה למשפחתו, ונאלץ לשלם פרמיות גבוהות מאוד בגין מקצוע מסוכן. מניתוח הביטוח שלו עלה כי במקרה של מוות שלו משפחתו דווקא תהיה מסודרת מבחינה כלכלית ובעצם שילם עשרות אלפי שקלים לשוא ! , אולם במקרה של אובדן כושר – אין לו שום כיסוי!
ייעוץ פנסיוני פורשור
רק בפורשור תוכלו לקבל את שירות הניתוח ביטוח שיבטיח שתשלמו רק הסכומים המתאימים ולא "תורמים" לחברות הביטוח על לא כלום! יבטיח שהפוליסות שקניתם תתאמנה לצרכים שלכם ותקפות, כלומר, ברות מימוש בעת הצורך! יבטיח שאתם מקבלים ייעוץ ביטוחי ופנסיוני חוצה חברות – נקי מהסדרים ושיתופי פעולה ובלתי תלוי בעמלות! אנחנו נשווה בשבילכם בין כל המוצרים בשוק ונבחר בעבורכם את המוצר שמתאים לכם ביותר! (לכם ולא לסוכני הביטוח שלכם...)
ניתוח ביטוח חיים
הגדרת החוק: ל"ייעוץ פנסיוני"- מתן יעוץ ליחיד בנוגע לכדאיות החסכון, שלו או של קרובו, כעמית-שכיר, כעמית- עצמאי או כמבוטח, באמצעות מוצר פנסיוני שאין לנותן הייעוץ זיקה אליו.
א.א. מקיבוץ בצפון
תודה על הפסקת תשלום עבור כפילויות ותשלום בגין ביטוח ללא תוקף שחסכו לי 369,000 ש"ח אותם אחסוך לפנסיה שלי.
הגבלת השימוש במילה "ייעוץ" ושימוש במילה " ייעוץ פנסיוני "
(א) סוכן פנסיוני לא ישתמש במילה "ייעוץ" או בכל מילה הנגזרת ממנה, בשם שבו הוא מנהל את עסקיו או בפרסום מטעמו.
תודה...מאביבית ובני
נפגשנו לראשונה באפריל 2008 עקב רצוננו לבדוק את תוכניות הפנסיה שלנו. מהרגע הראשון נתקלנו במערכת רצינית, מקצועית וביחד עם זאת קשובה וסבלנית. הרושם הראשוני לא הכזיב. מצאתם פתרון יצירתי לשדרוג התוכנית הפנסיונית ובעזרתכם גם יישרנו קו בביטוחי בריאות וסיעוד מותאמים עבורנו. די מהר הבנו את חשיבות המעקב והווידוי של ביצוע ההמלצות והחלטנו למסד את הקשר, היינו, ועדיין, נודניקים לא קטנים, מתעקשים להבין כל דבר ומקבלים תשובות. אפילו סוכן הביטוח שלנו כבר אומר: "תעבירו ליועץ לאישור ולאחר מכן נבצע". מעבר לחיסכון הכספי זכינו גם בשקט נפשי ועל כך תודתנו. "אנשים טובים באמצע הדרך, אנשים טובים מאוד.." ,נעמי שמר. תודה רבה אביבית ובני
תודה
הבעת תודה והערכה. ברצוני למסור לכל צוות חברת פורשור יועצים את הערכתי הרבה על המאמץ והזמן שהושקע בהכנת הדו"ח אין ספק שסללתם בפניי דרך חדשה מבלי לפגוע בכיסוי הביטוחי לי ולמשפחתי. מיקצועיותכם עוזרת לחסוך סכומי כסף לא מבוטלים ומחזירה את הביטחון לתא המשפחתי ללא חשש. ושוב תודה למנכ"ל דני, לאופיר וכל צוות המשרד כולל המזכירות תודה רבה מכל הלב. יהודה.ה
איסור מתן טובת הנאה ליועץ פנסיוני - הבהרה
חל איסור על גוף מוסדי או על מי מטעמו לתת טובת הנאה בין במישרין ובין בעקיפין, מלבד עמלת הפצה (להלן - "הטבה"), ליועץ פנסיוני לרבות לגורם אשר לו השפעה על מערך הייעוץ הפנסיוני של תאגיד שקבל רישיון יועץ פנסיוני (להלן - "יועץ פנסיוני"). מתן הטבה כאמור אסור, בין אם ההטבה אינה מותנית בפעילות מסוימת של מקבל ההטבה (לדוגמה, הטבה אחידה בגובה דמי ניהול), וקל וחומר אם היא מותנית בפעילות או בתוצאה מסוימת מצד מקבל ההטבה (לדוגמה, הצטיינות בשיווק).
יעוץ פנסיוני
הגדרת החוק: ל"ייעוץ פנסיוני"- מתן יעוץ ליחיד בנוגע לכדאיות החסכון, שלו או של קרובו, כעמית-שכיר, כעמית- עצמאי או כמבוטח, באמצעות מוצר פנסיוני שאין לנותן הייעוץ זיקה אליו.
ייעוץ פנסיוני מקצועי
רישיון ל"ייעוץ פנסיוני"- מאפשר יעוץ ליחיד בנוגע לכדאיות החסכון הפנסיוני, כשכיר, עצמאי או בעל שליטה, באמצעות מוצר ביטוחי או פנסיוני שאין לנותן הייעוץ עמלה ממנו.

          

      1-700-700-913
        03-7363996
        09-8946749
        04-6875172
      אובייקטיביות מוחלטת
נאמנות ללקוח- שלא הכרתם
 
  
              לחץ  על הרישיון
       לצפיה
 בהתניות
המבטיחות
    

דוגמא לחוות דעת ייעוץ פנסיוני ביטוחי

אתר זה משתמש בעוגיות [Cookies] למטרות שונות,

       

כמפורט בהצהרת פרטיות

בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל