לא הרווחת
נצלצל אליך
לפגישת היכרות
הודעה לעתונות בנושא ביטוח נט

ג' באדר ב' התשס"ח
10 במרץ 2008

דב. 2008-288

הודעה  לעיתונות

 

אגף שוק ההון השיק היום את "ביטוח-נט" - מערכת ממוחשבת להשוואת תשואות, מדדי סיכון וביצועי פוליסות הביטוח והחיסכון בישראל

המערכת זמינה החל מהיום בכתובת: http://bituachnet.mof.gov.il

 

משרד האוצר השיק היום את "ביטוח נט" - מערכת ממוחשבת להשוואת תשואות, מדדי סיכון וביצועי פוליסות הביטוח והחיסכון בישראל. המערכת תספק מידע בתחום הביטוח ותסייע לציבור בחקירה ובהשוואת נתונים הנוגעים לחברות הביטוח השונות. מערכת ה"ביטוח נט" זמינה החל מהיום באתר משרד האוצר בכתובת: http://bituachnet.mof.gov.il ותתעדכן מדי חודש.

 

במסגרת ה"ביטוח נט", מופיע מידע על ביצועי פוליסות הביטוח והחיסכון של חברות הביטוח העוסקות בביטוח חיים (כגון ביטוחי מנהלים) ומתאפשרת מדידה והשוואה ביניהם. המידע מסופק לציבור באמצעות טבלאות, גרפים ודוחות, וזאת בהתאם לפרופיל הדרוש למשתמש ובדומה לשירותים המוצעים במערכות ה"גמל נט" וה"פנסיה נט". כך למשל, ניתן להפיק באמצעות המערכת תרשימים וטבלאות למדידה והשוואה של תשואות חודשיות ותשואות מצטברות של חברות הביטוח, לפי חתכים שונים (חברות ביטוח, קרנות, מסלולי השקעה וכו'), מדדי סיכון (מדד אלפא, מדד שארפ ועוד) וכן השוואה של תשואות הקרנות ומסלולי ההשקעה למדדי שוק נבחרים.

 

בנוסף, מוצגים במערכת דמי הניהול שנגבו על ידי חברות הביטוח בקרנות ובמסלולים השונים - הן מהנכסים והן מההפקדות. יש לציין כי זו הפעם הראשונה בה מפורסמים לציבור נתוני דמי הניהול מההפקדות.

 

מערכת ה"ביטוח נט" מתבססת על נתוני התשואות החודשיות של חברות הביטוח המדווחים מדי חודש לאגף שוק ההון, וכן על מדדי שוק נבחרים כפי שמפורסמים על ידי הבורסה בתל אביב.

 

מערכת "ביטוח נט" מצטרפת למערכות ה"גמל-נט", ה"פנסיה-נט" ולמחשבון ביטוח רכב חובה, המספקים שירות צרכני לציבור. השקת המערכת מאפשרת להשלים את המידע הנחוץ לצרכן בנוגע לחסכון הפנסיוני, מעניקה לצרכן כלים להשוואה בין מוצרי החיסכון הפנסיוני, מסייעת לו בבחירה ביניהם ומגבירה את התחרות בין חברות הביטוח.

 

יש לציין כי הפרמטרים המופיעים במערכת ה"ביטוח נט" לביצוע השוואות בין הפוליסות השונות, מהווים רק חלק מהשיקולים שראוי לשקול בבחירת מוצר פנסיוני. מומלץ לפנות לייעוץ טרם קבלת החלטה על רכישה או שינוי מוצר פנסיוני.

 

צור קשר


1-700-700-913

.

עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל