נצלצל אליך
לפגישת היכרות
לא הרווחת
ראוי לצרף מסמך הנפקה לדוח ייעוץ פנסיוני ביטוחי

דני טל, מנכ"ל פורשור מומחים  : ראוי לצרף מסמך הנפקה לדוח ייעוץ פנסיוני ביטוחי בעקבות בקשת איגוד הבנקים שלא להחיל עליהם חובת "מסמך הנמקה" בעת ייעוץ פנסיוני.
בימים האחרונים אנו עדים לפניקה מוחלטת של הציבור בכל הנוגע לחסכונות לטווח הארוך ,
נושא שבדרך כלל אינו מקבל את הטיפול והתייחסות המקצועית הנאותה בהתאם להשפעתו הדומיננטית על כספי החיסכון  הינו נושא הייעוץ הפנסיוני הביטוחי והשפעתו על הקצבה הצפויה בעת פרישה.
מסקנות וועדת בכר הוביל לחקיקה הן בנושא זכויות העובד לבחירת התוכניות הביטוחיות פנסיוניות שלו – ולא עוד המעביד ,והן בנושא הפרדת הייעוץ מהשיווק המאפשר מעתה בדיקה אובייקטיבית ומקצועית ללא ניגוד אינטרסים..
ואכן ,ברור בכדי  לקבל את הפיתרון המלא יש צורך בגופים אובייקטיביים  לחלוטין ומומלץ שהאובייקטיביות תתבטא  בויתור כולל על כל סוג של עמלת הפצה ואפשרות לניידה כתועלת נוספת – ללקוח !  
אך לא רק אובייקטיבי ! ולכן:

 חשוב שהבדיקה תכלול את כל סוגי הביטוח המשפחתי ולא רק הפנסיוני,שכן להם השפעה מכרעת גם על התוכניות הפנסיוניות לעיתים תוך תשלומים כפולים ולכן חשוב שהמפקח על שוק ההון והביטוח יקדים ככל האפשר כניסת הבנקים לייעוץ ביטוחי ( דבר שכרגע אסור עליהם) שיבדקו גם טיב התכניות, וגם תקפותן!

חשוב שהשירות כזה  יחל בפגישה מקיפה עם בני הזוג  ומתועדת שאינה מוגבלת בזמן (להבדיל מהנהוג ייעוץ הפנסיוני בבנק כרגע  ) לשם בירור נתוני יסוד צרכים יכולות  ושאיפות.

ובהחלט חשוב ביותר שהייעוץ ילווה במסירת דו"ח שיכלול סיכום מפורט המכיל פתרונות מעשיים, מכתבים מנוסחים והוראות מדויקות – ( כך שהציבור  לא יאלץ התלבט ולהתמקח שוב עם הסוכנים או חברות) ולדו"ח זה יצורף מסמך הנמקה והשוואה של כל השיקולים והסיבות להמלצותיו של היועץ כאשר על המסמך לפרט את היתרונות והחסרונות של כל המלצה בנושאים:.התאמה של קניית כיסויים ביטוחיים מול צורכי המשפחה ,תעריפים בגין כיסויים שכן דמי הניהול- אחוזים אותם הציבור משלם  הן מידי חודש על הפקדותינו והן אחת לשנה על כל צבירת כספי החיסכון שלנו ( בלי קשר לרווח או הפסד בהשקעות ), רמות סיכון של הגופים הפנסיוניים, מקדמי קצבה ותשואות שחלקן מובטחות  ועוד אלמנטים  שיכלו להעשיר את החיסכון המשפחתי ולא דווקא  את כיסי סוכני וחברות הביטוח.

כל זאת ראוי שיסוכם במסמך מובן כל האפשר ברוח חוזר משרד האוצר בנושא זה והאמור להכנס לתוקפו בתחילת 2009  (שאגב יחייב גם סוכני הביטוח המשווקים ).

 
מסמך זה ישמש את הלקוח הן בכדי להבין במידה ויחפוץ להבין ולבקר את שהמליץ היועץ לגבי חסכונותיו וביטוחיו ,   או במקרה תביעה לבימ"ש...

 אין ספק לדעתי כי זכותו של הציבור לקבל הציבור  את התמורה המגיעה לו  , להיות מוגן יותר  בתחום החיסכון החשוב ביותר שלו , זכותו לוודא את מקצועיות ותום הלב של היועץ
( בפרט כאשר ניתן "בחינם" ובמסגרת אפשרות קבלת עמלת הפצה מהגופים אודותיהם הוא מייעץ ) .

 זכותה של המדינה  ומשרד האוצר  שהסיבה העיקרית והבסיסית למתן הטבות  המס על ידו היו תמיד הדאגה לרווחת הציבור בגיל השלישי .
כל אלה עולות על הטענה  כי " מדובר במידע חסוי החושף את מודל הייעוץ באופן שיפגע ביכולתו לייעץ באופן חופשי ואמיתי"  כפי שפורסם כי נטען לכאורה ע"י איגוד הבנקים.

.

 

 

 

הכותב הינו  : דני טל
מנכ"ל חברת פורשור מומחים
בעלת רישיון מטעם  משרד האוצר כתאגיד ייעוץ פנסיוני
מערכת מומחים לשדרוג פיננסי וניתוח ביטוח .

ומורשה להגשת חוות דעת עד- מומחה לבימ"ש

                        למידע נוסף וצורות התקשרות נא לחץ על הבר המתגלגל

                                 

.

קראו עוד אודות ייעוץ פנסיוני וייעוץ ביטוח   אובייקטיבי ללא מכירה.ונושאים קשורים:ייעוץ ביטוח, יעוץ פנסיוני, ייעוץ פיננסי, ניתוח ביטוח,תיק השקעות,ביטוח חיים, קופות גמל, ייעוץ לפרישה,קרנות השתלמות, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח ניתוחים, קרנות פנסיה, קרן השתלמות, ביטוח פרט, ביטוח מנהלים, בטוח עצמאיים, יועצים פנסיוניים, ניהול תיקי השקעות, קופת גמל, הטבות מס, הפרשות לגמל,קרן פנסיה,ביטוח השתלות,ניתוח ביטוח, יועצי ביטוח, יועצי פנסיה, פנסיה, ניתוח פנסיוני,יועצים פיננסיים,גמל

 

 

 

צור קשר


1-700-700-913

.

עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל