לפגישת היכרות
לא הרווחת
נצלצל אליך
ניוד החסכון הפנסיוני 1


שאלות ותשובות בנושאים שונים:
לשאלות ותשובות נוספות לחצו על הדפים הבאים:
ראשי, דף1, דף2, דף 3, דף 4, דף 5
,דף 6, דף7, דף8 .


23 יולי 2006
נפתח שלב התקיפה הקרקעית בנושא ניוד החסכון הפנסיוני
המלחמה על זכויות האזרח בנושא החיסכון הפנסיוני נכנסה לשלב ההפגזות , נפתח המעבר בין פוליסות ביטוח החיים והניוד החופשי בביטוח הפנסיוני יוצא לדרך :
המפקח על הביטוח באוצר, ידין ענתבי , פרסם אתמול
( יום א') טיוטת תקנות המאפשרות  מעבר חופשי בין כל המסלולים, הפוליסות החברות והקרנות העוסקות  בביטוח הפנסיוני , הנפגעים – חברות הביטוח , סוכני הביטוח , המרוויחים – ציבור האזרחים והיועצים הפנסיוניים .

מאת דני טל , חברת פורשור מומחים בע"מ .

רבות דובר לאחרונה אודות החקיקה במסגרת וועדת בכר , התקנות והחוקים שפורסמו ע"י המפקח על הביטוח מר ידין ענתבי ,אך לצערי הציבור הרחב אינו חשוף הן למידע בנושא הרפורמה בתחום הכשרת ורישוי סוכני הביטוח והן בנושא הפרדת ייעוץ הביטוח והפנסיה   מסוכני השיווק של מוצרים אלה , דהיינו הסוכנים .
במסגרת החוקים החדשים  ניתן לעבור מכל פוליסת ביטוח בחברה אחת לכל פוליסת ביטוח או קרן פנסיה  , בשלב זה פורסמו טיוטת התקנות וההערכה היא שהתקנות תכנסנה לתוקף בתחילת 2007.
חשוב לומר שהאוצר עקב העדפתו להפניית הציבור למסלולי חסכון המסדירים את נושא הפנסיה, מאפשר מעבר מכל פוליסה הונית לכל תכנית הונית או קיצבתית בחברה אחרת אך אינו מאפשר מעבר מתוכניות קיצבתיות
 ( פנסיה חודשית ) לתוכניות הוניות ( המאפשרות משיכת כל החסכון בגיל הפרישה ).
מהלך זה הינו בעל חשיבות עליונה שכן הוא סותם את הגולל על שנים רבות בהן פעלו חברות הביטוח כמונופול ובעצם לא אפשרו ללקוחות יכולת ממשית של מעבר בין המוצרים הביטוחים השונים.
האדם אשר יזם את המהלכים הנוכחיים היה המפקח הקודם בן –שלוש ובכך השאיר משימת היישום לממשיכו ענתבי אשר בהחלט ביטא על כל במה את  רחשי ליבו תכניותיו ומשימותיו  הברורות ביצירת הכלים המתאימים שיאפשרו מצד אחד אפשרות הניוד החופשי, אשר בעקבותיו  עלולות להיפגע חברות הביטוח בעולות המוצרים הנחותים יותר ובעלות התשואות הנמוכות יותר  ( ולכן עוד צפויה מלחמה מצדן בנושא זה ).
ומצד שני מתן ייעוץ אובייקטיבי לאחר הגדרת נאמנות ללקוח בעזרת יועצים אובייקטיבים ,
זאת לאחר שנקבעו בחוק הבדלים ברישוי המפרידים בין סוכני הביטוח  אשר לדעת האוצר לא היו מעולם " גורם אובייקטיבי אשר יבחן עבור הצרכן ..והאינטרס הכלכלי של הסוכן בשיווק מוצרי ביטוח שאינו עולה בקנה אחד עם טובת הצרכן"
היועצים האמורים להיות אובייקטיבים יתחלקו מעתה ליועצים פנסיונים במסגרת הבנקים אשר יוכלו לקבל עמלת הפצה מהגופים הפנסיונים  מצד אחד , ומצד שני ליועצים פנסיונים פרטיים וחברות ייעוץ כחברת פורשור מומחים בע"מ אשר יוותרו על דמי ההפצה המותרים בחוק ותמורת תשלום מהלקוח בלבד יספקו ייעוץ אובייקטיבי מקצועי עם חובת נאמנות טוטאלית ללקוח ולא ליצרן .
אין ספק שציבור הסוכנים המשווקים  יהיה הצד הנפגע ישירות עקב הנהירה של הציבור לחברות הייעוץ והיועצים האובייקטיביים.
 לא עוד מכירה תחת מסווה של "ייעוץ" ולא עוד רכישה של מוצרים ביטוחיים תוך ניגוד אינטרסים ו"תקיעה" עם כיסויים ביטוחיים שלא בהכרח נחוצים לך , כפילויות ביטוח, שירות גרוע , תשואות נחותות ודמי ניהול גבוהים,

אלא, ייעוץ מקצועי אובייקטיבי , שירות חשוב כל-כך לחפצים לדאוג לעתידם הכלכלי והביטוחי .
יתכן מאד שבעתיד הקרוב נוכל לראות גם אסטרטגיה חדשה של  הסוכנים המשווקים שישכילו הבין שכללי המשחק שונו ולכן ימליצו  בפני לקוחותיהם על ייעוץ אובייקטיבי ע"י יועצים מוסמכים ויהנו  מאמון מחודש של הלקוחות תוך מילוי צרכיהם האמיתיים, הסרת האחריות ( והחשד לניגוד אינטרסים ) מכתפיהם  תוך  מתן שירות נאות.

שאלות ותשובות בנושא העברות הכספים והייעוץ :

האם רצוי להעביר את כספי החיסכון הפנסיוני שלי?
הסיבות העיקריות לרצון להעביר כספים אלה עשויות להיות אי שביעות רצון מאופן ניהול הכספים או מהשירות שנותן הגוף המנהל או חוסר התאמה בין סוג המוצר הפנסיוני (קופת גמל, פוליסת ביטוח או קרן פנסיה) לבין צרכיו או העדפותיו של הלקוח.
בכל מקרה, לפני העברת כספים מומלץ לפנות לקבלת מיועץ פנסיוני בעל רישיון..

 מהם היתרונות במתן האפשרות להעברת החיסכון הפנסיוני בין המוצרים השונים?
היתרון שיוצרות האפשרות לנייד את החיסכון הפנסיוני הוא הרחבת אפשרויות הבחירה של הלקוח.
העברת החיסכון הפנסיוני בין סוגי המוצרים השונים מאפשרת ללקוח שחסך למשל  בקרן פנסיה לרכוש בגיל הפרישה פנסיה מובטחת בחברת ביטוח, או ללקוח שחסך במכשיר הוני (המקנה סכום חד פעמי בגיל פרישה) להמיר את החיסכון שלו לפנסיה חודשית. 
 
איך אדע לאן כדאי לי לעבור?
ראשית, כאמור, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי בחברת פורשור מומחים או  יועץ פנסיוני לעזרה בקבלת את ההחלטה הנכונה.
כמוכן  קיימים מקורות נוספים לקבלת מידע כגון אתרי האינטרנט של אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר (www.mof.gov.il). או חברות העסקות בייעוץ ביטוח (www.forsure.org

מאמר זה נכתב ע"י דני טל מנכ"ל חברת פורשור מומחים בע"מ  לייעוץ ביטוח ושדרוג פיננסי
בדיקת פדיון פוליסות ובדיקת החזרים מחברות הביטוח.

המשך - דף שאלות הבא
קראו עוד אודות ייעוץ פנסיוני וייעוץ ביטוח  אובייקטיבי ללא מכירה ונושאים קשורים:
ייעוץ ביטוח, יעוץ פנסיוני, ייעוץ פיננסי, ניתוח ביטוח, תיק השקעות, ביטוח חיים, קופות גמל,
ייעוץ לפרישה, קרנות השתלמות, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח ניתוחים, קרנות פנסיה,
קרן השתלמות, ביטוח פרט, ביטוח מנהלים, בטוח עצמאיים, יועצים פנסיוניים, ניהול תיקי השקעות,
קופת גמל, הטבות מס, הפרשות לגמל, קרן פנסיה, ביטוח השתלות, ניתוח ביטוח, יועצי ביטוח,
יועצי פנסיה, פנסיה, ניתוח פנסיוני, יועצים פיננסיים, גמל
צור קשר


עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל