לא הרווחת
לפגישת היכרות
נצלצל אליך
היכן נמצא הכסף שלך - מה אתה יודע על המהפכה בשוק החיסכון הפנסיוני

המהפכה בשוקהחיסכון הפנסיוניתרמה לכך שאזרחי ישראל יכולים כעת לבחור את הדרך הטובה ביותר לחסוך לפנסיה, כדי לחיות בכבוד בהגיעם לגיל הפרישה. שינוי זה מחזק לאין ערוך את היכולת הצרכנית שלנו, והוא צפוי לאפשר לציבור להתמצאבקלות רבה יותר בנבכי החיסכון הפנסיוני. ריכזנו בעבורכם את השלבים בדרך לחיסכוןנבון יותר.

שלב ראשון: בדקו מהן תכניות החיסכוןהפנסיוני שברשותכם ודאגו לקבל את הדיווחים התקופתיים מהגוף המנהל את חסכונכם ולעייןבהם
על מנת לדאוג לחיסכון הפנסיוני שלכם ולקבל החלטות נכונות, עליכם לדעת באיזה מוצר פנסיוני הנכם חוסכים, ומהם תנאי התכנית הפנסיונית שלכם.
תכניות פנסיוניות קיימות בישראל עשרות שנים, כשהתנאים בין תכנית לתכנית- שונים. בהתאם, קיימות זכויות שונות לחוסכיםבקרן פנסיה ותיקה, לחוסכיםבקרן פנסיה חדשה, ולמי שבבעלותם תכניות ביטוח מנהליםשהונפקו בתקופות שונות. בנוסף, ברוב המקרים מתלווה לחיסכון הפנסיוני שלכם גם כיסויביטוחי, וגם הוא משתנה מתכנית לתכנית. בבואכם לבחון איזו מבין התכניות מתאימה לכם, ולפני שתיגשו לקבל החלטות על שינוי כזה או אחר, עליכם לדעת, בשלב ראשון, מה טיבם שלהחיסכון ושלהכיסויים הביטוחייםשישלכם כיום.
לקבלת תמונה מלאה עלהחיסכון הפנסיונישברשותכם כיום, רצוי שתבקשו מהגוף שבואתם חוסכים את החוזה שבו מוגדרים תנאי החיסכון שלכם(פוליסהבמקרה של ביטוח מנהלים אותקנוןבמקרה של קרן פנסיה וקופת גמל). בנוסף, חשובלשמור את כל הדיווחים שאתם מקבלים מהגוף המנהל.

לידיעתכם, בנוסף לדיווחיםאתם יכולים לבחון בכל עת את תמונת המצב הנוכחית של החיסכון שלכם באתר האינטרנט שלהגוף שבו אתם חוסכים, באמצעות קוד משתמש וסיסמה שינפיק בעבורכם הגוף המנהל אתהחיסכון.
בנוסף, במרבית המקרים באפשרותכם לבחון בכל עת את תמונת המצב הנוכחית שלהחיסכון שלכם בקופות גמל, באתר האינטרנט של הבנק המתפעל את החיסכון הפנסיוני בעבורהגוף המנהל. במרבית המקרים, הבנק המתפעל את החיסכון הפנסיוני בעבור הגוף המנהל הואהבנק אשר היה הבעלים של קופת הגמל טרם חקיקת בכר (בעקבות חקיקת בכר נמכרו קופותהגמל מהבנקים לגופים פרטיים ולחברות ביטוח).

 

רוצים לדעת עוד על ערוצי חיסכון פנסיוני
ק
ופות גמל, ביטוחמנהלים או קרן פנסיה?

הסבר על סעיפים בדוח לעמית- ביטוח חיים
הסבר על סעיפים בדוח לעמית- קופות גמל
הסבר על סעיפים בדוח לעמית- קרנות פנסיה

 

לשלב השני - לחץ כאן

 

 

 

 

 

 

 

 

חזרה לעמודים קודמים:

קופות ביטוח מנהלים,ביטוח לעצמאיים,קרנות פנסיה, קופות גמל השתלמות ועוד
אפשרויות ופנסיית חובה
מהפיכה 2009

התאמר המוצר
איכות שירות

הפרדת יעוץ פנסיוני משיווק

צור קשר


עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל