לפגישת היכרות
לא הרווחת
נצלצל אליך
איסור טובות הנאה בכנסים ליועצים פנסיוניים

שריג עודד, המפקח על שוק ההון, הביטוח והחיסכון  התרה  במכתב הבהרה חמור ששלח למנהלי גופים מוסדיים ולמנהלי בנקים בעניין מתן ההטבות ליועצי הבנקים.

במכתב ששלח המפקח גם לבתי השקעות, אזכור למודעות הפיקוח להטבות שונות או "עמלות נוספות"
אסורות הניתנות  ע"י גופים מוסדיים לעובדי בנקים או ליועצים פנסיונים מצב המעלה חשד לפגיעה באובייקטיביות היועץ ובכך גרימת נזק ללקוח הפונה לייעוץ פנסיוני.

עפ"י החוק  (חוק הפיקוח על שירותים פיננסים) אסור  ליועץ פנסיוני לקבל טובות הנאה בקשר עם הייעוץ הפנסיוני וזאת כמובן משום החשש כי קשרים  בין יועצים פנסיונים לבין יצרן המוצר הפנסיוני שלגביו היועץ הפנסיוני מייעץ כדי להבטיח מתן ייעוץ אובייקטיבי וחף מניגודי עניינים.  

כפי שפעלה לאחרונה  רשות ני"ע  כששלחה שאלון בענין הכנסים המקצועיים. למרות המורכבות  במוצרים פנסיונים, והצורך בהדרכות ע"י  הגופים המוסדיים מבהירים בפיקוח כי השתתפות של יועץ פנסיוני בכנס הדרכה מקצועי מותרת אך בתנאי שהכנס אינו כולל הנאות והטבות מעבר להדרכה המקצועית, הגוף המוסדי הפנסיוני לא יעניק ליועצים פנסיוניים הטבה על חשבונו, עליות נסיעה, טיסה או לינה ויגיש רק כיבוד ההולם את האירוע בלבד.

אגב, עקב השאלון שנשלח ע"י רשות ניירות הערך והקנס הצפוי ליועצים ( כ- 3000 ₪) , פורסם כי מספר יועצים פנו לגופים בבקשה להסיר שמותיהם מהרישמות שנשלחו לרשות.

 

לקישור לעיון בהעתק מכתב שנשלח ע"י דניאל טל, מנכ"ל פורשור מומחים
בנושא הטבות בכינוס יועצים פנסיוניים בחסות חברת ביטוח - לחץ כאן!

 

 

לקישור למכתב המפקח

צור קשר


בוא נדבר עליך

רוצה לשלמם פחות

עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל