.

לפגישת היכרות
נצלצל אליך
לא הרווחת
לא עוד סינית בחסכון הפנסיוני

לא עוד סינית בחסכון הפנסיוני
מזה שנים דיברו אלינו הגופים הפנסיונים – סינית. הררי דוחות הציפו את תיבות הדואר שלנו עם ניירת בשפה לא מובנת ואפילו מרתיעה שהגיע מידי שנה (וחלקה נותרה בתוך 9 המיליארד שקלים שאין להם דורש)  מקרנות הגמל השתלמות, חברות הביטוח וקרנות הפנסיה.
ואכן מכיוון  שרובנו איננו קוראים בשפת ביטוח - ה"סינית" של היצרנים שמכרו לנו שנים ארכות תוכניות שעיתים התבררו כבור ללא תחתית של החסכונות שלנו. ויתרנו מראש על מעקב ושמירה על הנכס הפיננסי הגדול ביותר ועל עתידנו לקראת הפרישה.
החסם הפסיכולוגי אשר מונע מאיתנו חשיבה אחראית לגבי העתיד הפיננסי של משפחתנו והרתיעה מלהתעסק בנושאים חשובים כמו ביטוח משפחתי הוזן ללא סוף במסמכים מרתיעים ובלתי מובנים אשר גרמו לנו לזרוק את מרבית הניירת לפח מיד עם הגיעה לתיבת הדואר שלנו, לעיתים להציץ ולהיפגע או לחלקנו הקטן שהכיל להעביר את כאב הראש ליועצים מקצועיים (שאינם סוכנים ואינם נמצאים בניגוד אינטרסים גמור לשלנו)  בחברת ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי, בכדי  לדעת בכמה נוכל להגדיל את החיסכון שלנו ללא תשלומים חודשיים נוספים ולהעלות את רמת חיינו הנוכחית בלפחות כמה מאות שקלים מידי חודש ולוודא כי רמת חיינו תשמר גם במקרה מצער של מוות, מחלה או פציעה מבלי לשלם תשלומים מיותרים בגין ביטוחים בלתי דרושים, לא תקפים ובהוצאה חודשית בלתי שפויה.
 גם פרופסור שריג עודד - הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון במ. האוצר, שואף לשפר את המודעות של הציבור לחיסכון מושכל ופניה לייעוץ פנסיוני מקצועי ובלתי מוטה בעזרת דוחות שנתיים בהירים ופשוטים, ולכן פרסם לאחרונה טיוטת הנחיות למבנה הדוחות השנתיים שיידרשו הגופים הפנסיוניים לספק בידי לקוחותיהם.
על פי הטיוטה אמור מבנה דו"ח החדש להיות מודפס בשפה ברורה ורלוונטית, כך שהמבוטחים והחוסכים  יוכל להבין את המצב העדכני הנכון של זכויותיהם  בקרנות הפנסיה, ביטוחי המנהלים/עצמאיים, קופות הגמל וקרנות השתלמות  ובעזרת שרותי ייעוץ פנסיוני בלתי מוטים בעלי רישיון תאגיד ייעוץ פנסיוני המותנה באי-זיקה מוחלטת ואי-קבלת עמלות הפצה מסוג כלשהוא מהיצרים, לקבל החלטות ולבצע שינויים שימנעו הפסדי כספים ברבבות ומאות אלפי שקלים בתשלומי כפל, תשלומים מיותרים, דמי ניהול גבוהים ותעריפים מוגזמים.
 
עפ"י הטיוטא, הדוח שישלח בדואר יכלו  את פרטי הלקוח, זכויותיו בקרנות הפנסיה ויתר המכשירים הפנסיוניים , פירוט זכות לקצבאות הצפויות לשאירים,  זכויות במקרי נכות ו/או אובדן כשר עבודה ופנסיה צפויה בגיל הפרישה.
בנוסף לדו"ח המקוצר והפשוט שיקבל הלקוח בדואר,  יוכל המבוטח לצפות בפירוט רב יותר של תכניותיו  באתרי האינטרנט של הקופות, בכניסה לחשבון האישי שלו. פירוט תנועות כספיות של הפקדות ומשיכות, יתרות תחילת שנה וסוף שנה  ופירוט דמי הניהול. בדעת האוצר להוסיף לדוחות הערות המתאימות לסעיף המודפס  שייסופקו ע"י מ האוצר ויפרטו דגשים  ואפשרויות העומדות בידי הלקוח.
לדעת האוצר, נוסח הדוח החדש  מעורר תקווה בדבר בנושא שיפור המודעות של הציבור לצורך בחיסכון פנסיוני כבר מגיל צעיר בהיקפים שיאפשרו פרישה ברמת חיים מכובדת.
קידום ייעוץ פנסיוני הינה משימה נוספת בה נכשלו הקמפיינים הקודמים ( "משרד האוצר ממליץ שתדע יתר" בסרטון הפרסומת שפורס במדיה הטלוויזיונית לפני כשנתיים ), הן הבנקים והן חברות הייעוץ הפרטיות מדווחים על אחוז קטן מהאוכלוסיה הפונה לייעוץ פנסיוני ביטוחי ומבין את היקף הפסדיו ורמת סיכוניו.
כנראה שצפויות עוד מספר שנים עד לרמת מודעות דומה לציבור בארצות כמו אנגליה, הולנד וארה"ב, בהם למעלה מ-60% מהציבור מסתייע ביועצים פנסיוניים אובייקטיבים עוד בטרם הפקדת התשלום הראשון בתוכניות וליווי צמוד לאורך השנים. 
 

צור קשר


1-700-700-913

ייעוץ רווחי באחריות

עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל