.

נצלצל אליך
לא הרווחת
לפגישת היכרות
דני - אתה נביא

  

 

זו כותרת של הודעת התודה ששלח אלינו לקוח שקיבל מאתנו ייעוץ ביטוח וייעוץ פנסיוני לפני 7 שנים. ששי מנהל בחברה גדולה קיבל מאתנו חוות-דעת ובה המלצה לבצע פעולות שונות מאשר מרבית המנהלים בחברה בה הוא עובד וכעת ברור שהחלטתו לפני שנים לפנות לייעוץ פנסיוני וביטוחי הצילה את משפחתו ואת כספו... קרא עוד אודות הקטסטרופה בביטוחי סיעוד קולקטיבים בהמשך הכתבה למטה ...

     

כבר לפני למעלה מעשור בוצעה בדיקת ביטוחי סיעוד קולקטיביים ע"י חברת פורשור מומחים במטרה לתת ייעוץ ביטוחי אובייקטיבי ללקוחות החברה המקבלים ייעוץ פנסיוני.

הבדיקה העלתה מצב עגום ביותר בו נראה כי נציגי ועדי עובדים, מעסיקים וארגונים ממליצים בפני חברי הארגון או עובדיו הצטרפות לביטוח סיעודי קולקטיבי שהוצע להם ע"י חברות הביטוח. תכניות הביטוח הסיעודי הקולקטיבי שהוצעו לחברים היו כולן תכניות בעלות התחייבות לתקופת הסכם קצרה יחסית כגון 3, 5 שנים והבטיחו מענה זעום בדרך כלל לחולה סיעודי.

 

נכון, בראיה שטחית נראה היה כי מחיר הצטרפות לתכניות ביטוח סיעודי קולקטיבי היה נמוך ואטרקטיבי.

בדיקה מעמיקה יותר הראתה כי למחיר הנמוך היה מחיר גבוה ביותר בדמות הגדרות ביטוח נחותות כלומר בכדי להיחשב כזכאי לתגמולי ביטוח סיעודי היה עליך להיות במצב אי- תפקודי חמור בהרבה מאשר נחוץ במקרה כזה, כך אדם שנפגע ומתנייד בעזרת כסא גלגלים ואינו שולט על צרכים ואפילו נחשב לנכה 100% + היה עלול להיחשב כלא זכאי לקצבת סיעוד עפי מרבית הביטוחים הקולקטיביים הללו.

 

מרבית הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים הציעו תכניות אשר הבטיחו סכומי פיצוי או שיפוי (תשלום בגין הוצאות סיעוד בחשבוניות מוכחות ועד אחוז מסוים מהוצאה בפועל) בסכומים נמוכים משמעותית מהצורך בטיפול ישיר באדם סיעודי שלא לדבר על משמעות מקרה סיעוד על השתכרות אישית של המבוטח ואפילו השתנות השתכרות של הוריו והיכולת לטפל בו.

 

גם בנושא המחיר הנמוך שהציעו הביטוחים הסיעודיים הקולקטיבים היה עליה וקוץ בה. המחיר הובטח רק לזמן קצר יחסית, מספר שנים ובעת שהלקוח היה יכול לרכוש אולי פוליסת ביטוח סיעודי פרטי איכותית במחיר התחלתי גבוה יותר אך קבוע ובהתחייבות החברה לבטחו במשך כל חייו וגם לשלם לו תגמולי ביטוח סיעוד לאורך כל חייו נוצר מצב בו בתום חוזה ההתקשרות בין בארגון לחברת הביטוח לאחר מספר שנים מועט יחסית או כפי שקורה עכשיו, דהיינו ביטול הביטוחים הסיעודיים ע"י המפקחת על הביטוח. נאלץ המבוטח להתמודד עם מחירי ביטוח סיעוד שהאמירו עקב תוחלת החיים העולה למחירים בלתי אפשריים לתשלום וכן להתמודד עם חיתום רפואי מחמיר הדרוש בעת מעבר לפוליסה אשר מבטיחה תכנית ביטוח שונה, הגדרות סיעוד שונות, סכומי ביטוח שונים , צורת תשלום שונה ושנות תשלום ארוכות יותר.

 

בדרך כלל, מי שדאג לביטוחים סיעודיים קולקטיביים בארגונים היו חברי ועד עובדים ש"הודרכו" אך ע"י חברות הביטוח והרגישו כמוחים לביטוח סיעודי עד כדי מתן ייעוץ ביטוח סיעוד לחברי הארגון ומנהליו. לא מסובך להבין כי הידע שהיה ברשותם היה מוגבל ומוטה ובמלי לחשוד בכשרים אודות קבלת טובות הנאה לא נאותות ברור כי העדר ייעוץ ביטוחי אמיתי באמצעות יועצים פנסיוניים או יועצי ביטוח סיעוד מקצועיים בחברות ייעוץ מורשות האסון היה בלתי נמנע.

 

משבר הביטוחים הסיעודיים הקולקטיבים

 

כך נוצר המצב אותו מתאר מבקר המדינה בדוח 2017 והקטסטרופה אותו מנסים פעילי ההסתדרות ושר הבריאות ליצמן לפתור ללא הועיל.

 

כיום, עומדים עובדי ארגונים בפני שוקת שבורה, הביטוח הסיעודי הקולקטיבי הופסק ואין אפשרות כלכלית לרכוש ביטוח סיעודי פרטי איכותי. או לבצע השוואת ביטוח סיעודי בכדי להיות מבוטחים כהלכה.

 

חברות הביטוח מנגד משנות את תנאי הביטוח הסיעודי לרעה באישור הפיקוח על הביטוח (למצטרפים החדשים) אך ברוב המקרים מבלי הורות לחברה לשווק את הכיסויים הנחותים יותר בשם מסחרי שונה, דבר המקשה על הציבור להבין את השינויים שחלו ובדיקת האפשרות להגדלת או הצטרפות לתכניות ביטוח סיעודי שבעבר הומלצו ע"י יועצים פנסיוניים ויועצי ביטוח מקצועיים. 

מצב מסוכן לכל הדעות שמי שיוותר על ייעוץ ביטוחי ברמה הגבוהה ביותר ובדחיפות! עלול להיות חשוף לו ועלול לעשות נזק בלתי הפיך נוסף למשפחתו ולו.

 

השוואת ביטוחים וייעוץ ביטוח אובייקטיבי עבור הלקוח ראוי שתעשה בחברה בעלת רישיון יועץ פנסיוני תאגיד במתכונת המונעת זיקה של חברת הייעוץ לחברות ביטוח, אך בזאת לא די. יש חשיבות למקצועיות, מערכות מחשוב מעודכנות עם כל פרטי תכניות ביטוח סיעוד על כל השוני בהן, ביצוע ניתוח צרכים מקדים, בירור זכויות מיוחדות שהובטחו בפוליסות הביטוח הסיעודי הקולקטיבי השונות והשוואה בין האפשרויות השונות המוצעות כיום.

 

 

ששי הלקוח שניצל קיבל ייעוץ ביטוחי אובייקטיבי במסגרת תהליך ייעוץ פנסיוני נאות וכך גם הוא וגם משפחתו מבוטחים כהלכה בכל תחומי הביטוח הנחוצים על פי צרכי המשפחה ללא תשלומים מיותרים וללא הפתעות - לא מדובר בנבואה, אלא בעבודה מקצועית ראויה והחלטה נכונה של מנהל ובעל משפחה האחראי לביטחון משפחתו וכספו.

 

להודעות של ששי צורף קישור לכתבה:
"בלוף הביטוחים הסיעודיים : הפצצה שתשפיע על מיליון עובדים לפחות"

שהתפרסמה כמו הקישורים הבאים המומלצים לעיונכם:

 

"המפקח על הביטוח התרשל במשך 20 שנה, האזרח קיבל מוצר פגום" 

 

מעריב, גבי גזית התייחס לדבריו וטען: "אני יכול להעלות על דעתי מדוע הביטוח המשיך לשווק את המוצר הזה, הרי הוא עשה ממנו כסף קל, 

אינני יכול להבין מדוע המפקח על הביטוח ... 

 

 רוצים לצפות בכתבה המעניינת על אופן השיווק של תכניות ביטוח בחברות הביטוח ש שודרה בתכנית 

 "על המשמר בערוץ 11 "
 

 

 

 
 

 
*   
*   
*   
*   
   
 

 

צור קשר


1-700-700-913

ייעוץ רווחי באחריות

עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל