ניהול פיננסי וייעוץ שיווקי לעסקים וחברות


 

 

 

מהו ניהול פיננסי ופיתוח עסקי לחברות ועסקים ?

עשיתם את זה. אתם יזמים. הקמתם עסק או חברה מהבסיס, אבן על אבן, שקל על שקל, בעשר אצבעות ובעבודה קשה, אבל איכשהו בזמן האחרון העניין לא מסתדר, הדברים לא מתנהלים כמו שרציתם, פתאום אתם מגלים שהגבינה זזה, או שמנהל סניף הבנק שלכם  שמכיר את העסק 20 שנה, זז.

אתם מרגישים את הצורך בשינוי, בדחיפה ובהתארגנות אחרת, בהתנהלות העיסקית או בהיבטים פיננסיים של העסק או החברה, בשינוי ושיפור. תזרים המזומנים לא כול כך זורם, ההוצאות דווקא ממשיכות לזרום, וכצפוי הבנק גם לוחץ. בתחילה חסרים כמה "אלפים" כול חודש ומהר מאוד ה"החור" הקטן יכול להפוך לבור גדול.

אתם מבינים שנדרש שינוי ואפילו מהר, אבל להבין לא מספיק, צריך לעשות.

" 30 שנה אני מנהל את העסק ובסוף אני רואה שאני כמעט באותה נקודה. ואז ירד לי האסימון שאני צריך איש מקצוע מיומן שיכול לסייע", אומר אחד מבעלי העסקים בפגישת היכרות שערכנו.

ניהול פיננסי ופיתוח עסקי מטפל בשני התחומים שהם ליבת העסק או החברה. נכון שצריך לקצץ בהוצאות, את זה כולם יודעים,  וגם נכון שהיישום לא פשוט ודורש בשלות ניהולית ורגשית, יותר מסתם החלטות שכלתניות. אך בכדי להיות אפקטיבי ולהשיג תוצאות, יש לטפל בשני צדי המשוואה עליה מושתת כול עסק או חברה – גידול במכירות ובביקושים, וניהול נכון עם תכנון ובקרה של הצד הפיננסי הכולל כמובן את תזרים המזומנים.

אולי העסק שלכם מוכר מוצרים לבית, ייתכן שאתם עסק בתחום חלקי החילוף לרכב או שבכלל מדובר בחברה המוכרת מוצרים בשיווק ישיר באמצעות מוקדים טלפוניים, תמיד וראשית לכול יש להגדיל את מחזור המכירות, ולנהל את הצד הפיננסי ואת תזרים המזומנים של העסק בצורה נכונה.

ניהול פיננסי ופיתוח עסקי הוא מענה כולל: תמיכה ויעוץ באופן שוטף תוך ליווי החברה או העסק, היכרות מעמיקה וקשר שוטף עם העובדים והבנקאים של העסק, והכרת הסביבה בה הוא פועל.

זהו מענה הוליסטי התומך ב - 3 המימדים של כול עסק או חברה – ההון האנושי, המכירות והמימון – והדבר נכון שבעתיים בתקופות קשות, בעת האטה או כשיש רצון וצורך לעשות פריצה וקפיצת מדרגה.

באופן טבעי, אנו נוטים לעצור, לבלום ולבטל תוכניות, לשחק "בונקר", אבל הדבר הנכון אותו יש לעשות הוא דווקא לנצל את המצב ולרוץ קדימה, ולא לתת למצב לנהל אותך.

באופן שוטף נערכת בדיקה של כול ההיבטים בפירמה: גיבוש יעדים, תוכנית עבודה ותחזית עסקית ל - 12 חודשים קדימה, ניתוח דוחות רווח והפסד, בניית תוכנית של תזרים המזומנים וניהולה השוטף, בחינה של חלופות ומקורות מימון שונים, בחינת עלויות לחלופות השונות, כמה ריבית יש לשלם לבנקים וכיצד ניתן להוזיל עלויות אלה, גבייה מלקוחות ועוד.

הצעד המשלים הוא ניתוח ומיצוב חוזקות, חולשות, הזדמנויות ואיומים (מודל SWOT ) של החברה, איתור נישות חדשות, בניית מאגר לקוחות דינמי, ערוצי שיווק חדשים ואתר אינטרנט, ובמידה ואתר האינטרנט קיים – קידומו בכדי שבחיפושים המתאימים בגוגל הוא "יעלה".

אפשר לעשות זאת – לתת דחיפה, לשפר, לשכלל ולעשות קפיצת מדרגה.

 

עקיבא גולדהמר

ניהול פיננסי ופיתוח עסקי לחברות ועסקים

0522-465228

פקס: 1533-6473183

 

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל