נצלצל אליך
לא הרווחת
לפגישת היכרות

מסלולי השקעה בייעוץ פנסיוני

העדפת רמת סיכון

ניתן כיום להנחות את חברות הביטוח ובתי ההשקעות כיצד לנהל את כספי החיסכון שלנו לגיל הפרישה. חשוב במהלך קבלת ייעוץ פנסיוני לבחור באיזה מסלול- עם איזו רמת סיכון לשים את הכסף שלנו. מרבית האנשים שמים את הכסף במסלול הבסיסי/ברירת המחדל/המסלול הכללי, ואין להם מושג מהי רמת הסיכון בה נמצא הכסף שלהם, ולעיתים זה סותר לחלוטין את העדפותיהם.

רקע קצר על שוק ההון: בארה"ב במהלך 200 שנה אחרונות, שוק ההון הביס כל אפיק השקעה אחר, על אף כל העליות והמורדות בו. גם בישראל, למרות שמדובר בטווח זמן קצר יותר, שוק ההון ניצח כל אפיק אחר. אבל, חשוב להדגיש שמדובר בעבר, ואי אפשר להיות בטוחים שכך יהיה גם בעתיד. יועצי ההשקעות אינם נביאים. עדיין, רוב האנשים מתבססים על נתוני העבר ומעריכים שיש מקום חשוב לשוק ההון בחסכונותיהם, ואז ישנן מס' אסטרטגיות השקעה מקובלות:

האחת, שידועה גם בכינוי "המודל הצ'יליאני" - התאמת מידת הסיכון לגיל החוסך. ככל שצעירים יותר, כך נשקיע יותר בשוק ההון כי יש לנו מספיק שנים לתקן הפסדים אם יגרמו, ונקטין החשיפה עם הגיל.

מודל אחר, יגיד שאין כל כך טעם לסכן הרבה בגיל צעיר כי אז הצבירות קטנות, וגם אם נשיג תשואות גבוהות עדיין הסכומים לא יהיו משמעותיים, ואולי כדאי להגדיל הסיכון דווקא בגיל מאוחר יותר

גישה שלישית תגיד שמה שחשוב הוא טווח השנים מגיל הפרישה, כאשר עד נניח 5-7 שנים לגיל הפרישה ניתן לסכן הרבה בשוק ההון, כי יש די זמן לתיקוני הפסדים, ואז לעבור למסלול סולידי יותר.

 

האפשרויות הן כאלה:

 

  ברירת מחדל שנקבעה עפ"י משרד האוצר.
  השקעה של עד 10% מכספי החיסכון במכשירים מסוכנים.  
  השקעה של עד 30% מכספי החיסכון במכשירים מסוכנים. 

   השקעה של עד 50% מכספי החיסכון במכשירים מסוכנים.  
  בהשקעה של מעל 50% מכספי החיסכון במכשירים מסוכנים.

 תמהיל מעורב של מסלולים שונים

 ניהול אישי

 

 "עד", הכוונה לכך שמנהל ההשקעות יכול להחזיק הרבה פחות מניות אם מעריך שהשוק מסוכן מדי. מדובר על רמת הסיכון המקסימאלית המותרת לו.

כמו כן, יש לזכור שזה ניתן לעדכון בכל רגע.

צור קשר


זה הזמן

עקב הבקשות הרבות ודחיפות הבדיקות לאחר קבלת הדוחות השנתיים של השנה הקודמת..
 אנו מוזילים את עלות הפגישה לפונים במהלך חודש מרץ   2014
        (לפגישות במהלך חודש מרץ-אפריל בסניף ת"א מרכז)  

 

למשלוח בקשת פרטים נוספים מנציג – לחץ כאן!

.

עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל