נצלצל אליך
לפגישת היכרות
לא הרווחת
חוו"ד מומחה ובחירת יועץ פנסיוני

ייעוץ פנסיוני ביטוחי – כיצד לבחור מרשימת יועצים פנסיוניים מומלצים.

 

מה זה בכלל ייעוץ פנסיוני?

 

יועץ פנסיוני הינו בפועל בעל המקצוע הבלתי מוטה היחידי בארץ המוסמך לספק ייעוץ מקצועי בנושא הפנסיה וביטוח פנסיוני. על היועץ הפנסיוני לאחוז ברישיון ייעוץ מטעם משרד האוצר, והוא אמור על פי חוק פיקוח על שירותים פיננסיים (הפרדה בין ייעוץ לשיווק) לפעול ללא משוא פנים וללא ניגוד אינטרסים כלפי לקוחותיו הפרטיים ולקבל שכרו מהם בלבד.

 

בישראל פועלים כיום קצת למעלה מ 900 בעלי רישיון יועץ פנסיוני יחיד ועוד כ 10 בעלי רישיון יועץ פנסיוני- תאגיד (כלומר חברה למתן ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי) מתוכם למעלה מ 850 יועצים פועלים כשכירים בבנקים המהווים כמחצית מתאגידי הייעוץ הפנסיוני ואוחזים ברישיון ייעוץ מיוחד המתיר לבנק או חברה בעלת רישיון מסוג זה קבלת עמלות הפצה

מהגופים אודותיהם הם מייעצים, דבר המעלה תמיהה לגבי רמת האובייקטיביות .

 

לצד תאגיד ייעוץ אלה פועלות כיום כ 4 חברות בעלות רישיון תאגיד ייעוץ פנסיוני מיוחד המונע מהן גם קבלת עמלות מהגופים המוסדיים וגם מונע מהן פעולות עבור הלקוח כגון פתיחת תכנית פנסיונית, ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה , קופות גמל והשתלמות או שינוי במבנה תכניות פנסיוניות אלה או ניוד כספים ממכשיר פנסיוני אחד למשנהו.

 

ראוי לציין כי גם ברישיונות היועצים הפנסיוניים הפרטיים לא נמצאת התניה מסוג זה, דבר אשר נראה תמוה כאשר לנגד עיננו עולה סוגיה בדבר הפיקוח על אובייקטיביות הייעוץ במקרה זה על ידי אגף שוק ההון ורשות הפיקוח על הביטוח.

 

למי נועד ייעוץ פנסיוני ביטוחי?

 

כל אדם ישראל אם הוא שכיר, עצמאי או בעל שליטה אשר לא הגיעה לגיל פרישה חייב בחוק להפריש לתכנית פנסיה המוכרת כמכשיר פנסיוני. ההחלטה לגבי אופן החיסכון הפנסיוני שלנו והביטוח הפנסיוני הכלול בתכניות אלה הינה בין החשובות בהחלטותינו הכלכליות לאורך עשרות שנות עבודתנו ולכן חשוב כל כך לכל אחד מאתנו לבצע ייעוץ פנסיוני מתמשך אחת לתקופה ורצוי בליווי מתמיד של חברת ייעוץ פנסיוני.

 

תקופות חיינו המחייבות תהליך ייעוץ פנסיוני אחד לפחות בכל תקופה הינן:

 

1. בתקופה שלאחר גמר לימודים ו/או השירות הצבאי והכניסה למעגל העבודה, יש לבצע תהליך ייעוץ פנסיוני הכולל בחירת תכנית פנסיה וביטוח פנסיוני המתאים למעגל חייו של העובד בין אם הוא כבר בעל משפחה או יחיד.

 

2. בתקופה בה המשפחה מתגבשת , נולדים ילדים, השכר מתקבע ומתחילים לצבור נכסים ראוי לבצע ייעוץ פנסיוני תקופתי כשהיועץ הפנסיוני מתייחס לצרכים המשתנים ב תכנית הפנסיה כגון הצורך בביטוח שארים, אובדן כושר עבודה, נכות וגם בהיבט ביטוחים פרטיים כגון ביטוחי בריאות וסיעוד.

 

3. לאחר בגרות הילדים או בכל שיוני מהותי כגון שינוי במעמד עיסוקי משכיר לעצמאי, מעצמאי לבעל שליטה או הפסקת עבודה וכו' משתנה מעגל חיוו הכלכלי של האדם וכך יש צורך בניתוח צרכים מחודש וביצע מחודש של תהליך ייעוץ פנסיוני ובדיקת ביטוחים פרטיים להתאמה ותקינות .     

 

4. במהלך השנים כולן יש לבצע עדכון תכניות פנסיה וביטוחים פרטיים גם בעקבות שינויי חקיקה , תמורות בעולם המיסוי הפנסיוני, חקיקה בנושא ביטוח פנסיוני ואישי ומהלכים בתחום זכויות פנסיוניות במדינה כגון שיוני גיל פרישה, זכויות ביטוח לאומי וביטוח בריאות ממלכתי.

 

5.      לקראת הפרישה יש להעזר ביועצים פנסיוניים מעולים לשם הערכות בייעוץ פנסיוני לפרישה בהיבטי מס בעיקר, אך לא רק. מהלך הפרישה מחייב גם ייעוץ ביטוחי אובייקטיבי וגם ייעוץ מיסוי פנסיוני לגבי אפשרויות הקטנת חבות מס ע"י המשך הפרשות לקופות גמל , קבלת פנסיה תקציבית מטעם חברה בבעלות בעל שליטה ועוד.

 

ההבדל בין יועץ פנסיוני לבין סוכן ביטוח.

 

 1-700-700-913

                                   

*שם פרטי
*שם משפחה
*דואר אלקטרוני
*טלפון נייד
נושא

 

לקבלת הנחה בפגישת יועץ ב-30 יום הקרובים יש לציין קוד הטבה 110450 בנושא או בשיחה עם נציגנו

 

 חוות דעת מקצועיות, חוות-דעת יועץ פנסיוני ואקטואריות* בנושאים:

 

א. חישוב חבות מעביד בגין זכויות פיצויים לעובדים .

ב. איזון משאבים עקב גירושין .

ג. נזקי גוף, זכויות פנסיה, שכר עובדים ומעבידים  


  הערכת זכויות ביטוח לפני ולשם תביעת תגמולי ביטוח.

ד. הערכות שווי.  
.

ה. שאלות חד-פעמיות לנושאים ספציפיים .

חוות דעת לשאלות חד-פעמיות

חוות דעת בעיניין הערכות שווי

חוות דעת מומחים בעיניני נזקי גוף, זכויות פנסיה, שכר עובדים ומעבידים

זכויות ביטוח לאומי, הפסדי שכר והכנסות נוספות, הפסדי פנסיה ו"שנים אבודות", פנסיות ודיני עבודה

חוות דעת מומחים בעינין איזון משאבים עקב גירושין

חישוב חבות מעביד בגין זכויות פיצויים לעובדים.

חוות דעת שיעור עזיבת עובדים, שיעורי תמותה,זכאות לקבלת פיצויים,עליות שכר עתידיות ושיעורי ריבית היוון

צור קשר


             צלצל עכשיו 

        

         1-700-700-913
          073-7863562
עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל